Rady a typy pro poslední týden před závodem

Zlepšovat se v běhu je dlouhodobý proces, který vyžaduje čas, disciplínu a trochu vynaložené energie. Pokud jste neměli čas systematicky trénovat a běháte jen tak sporadicky, nezoufejte - nejste jediní a pozitivní je už to, že jste se rozhodli na závod přihlásit. Nejde přeci o první místa a osobní rekordy, ale o pomoc těm, kteří to potřebují. Pamatujte však, že 10dní před závodem formu na poslední chvíli už nedohoníte.

Pokud jste se rozhodli pro závod na poslední chvíli, zvolená délka tratě by měla odpovídat vašim reálným možnostem. V tomto případě nepřeceňujte své síly a nemějte velké ambice. Cílem může být prostě jen trasu uběhnout, nebo ujít. Nečekejte zázraky a osobní rekordy, berte závod jako zážitek a inspiraci do další sezóny.

Spousta začínajících běžců se snaží vše dohonit na poslední chvíli. Týden před závodem byste však již neměli zařazovat žádný extrémní běh, jen lehčí trénink, který vás udrží ve formě a nerozhodí vás z vašeho běžného rytmu. Snažte se více odpočívat, aby bylo tělo dostatečně zregenerované a psychicky připravené na závod. V tomto týdnu se zaměřte na jídelníček, pitný režim a pohodu před závodem.

Den před závodem už netrénujte. Zařaďte krátký výklus, nebo procházku. Podívejte se na film, pusťte si oblíbenou hudbu a odpočívejte :). S pasivní relaxací to ale nepřehánějte, aby se tělo nedostalo do útlumu. Buďte tedy mírně aktivní. V žádném případě nepijte alkohol a naopak se zaměřte na dostatečnou hydrataci těla. Dodržujte vyvážený jídelníček s mírným navýšením dávky sacharidů oproti předchozím dnům.

Během závodu ''nepřepalte'' start a běžte tak, abyste se cítili dobře. Běžíte přeci pro dobrou věc, pro radost z toho, že se hýbete a děláte něco pro své zdraví :)

Registrace 👉 http://bit.ly/2weYwKc